کشمش سلطانی

کشمش سلطانی از انواع کشمش ایرانی است. ترکیه و ایران بزرگترین صادرکنندگان کشمش سلطانا هستند. بعد از صادرات کشمش زرد طلایی، کشمش یلطانی بیشترین صادرات کشمش را دارد. شهرهایی نظیر ملایر، بناب، ملکان و تاکستان این کشمش صادراتی را به فروش می رسانند.

کشمش سلطانی چیست؟

کشمش یا آفتابی است یا طلایی و یا تیزابی. این 3 نوع اصلی کشمش هستند. برخی مواقع در فرایند خشک کردن انگور، رنگ انگور به رنگهای خاص تبدیل می شود که نام خاص هم پیدا می کند. به عنوان مثال کشمش سبز قلمی یا کشمش خرمایی. وقتی کشمش به روش تیزابی درست شد، در مرحله زرد شدن به رنگ خرمایی که رنگی است بین زرد و قهوه ای تبدیل می گردد. به این نوع کشمش، کشمش سلطانا می گویند. خارجی ها کشمش سلطانی را با نام کشمش سلطانا می شناسند. برخی دیگر نیز در خارج به کشمش طلایی ممتاز کشمش سلطانا می گویند.

 

بهترین کشمش سلطانا برای کجاست؟

شهرهایی که ما به شهر کشمش می شناسیم کشمش سلطانا را دارند اما تنها دو شهر هستند که این کشمش را با بسته بندی صادراتی تولید می کنند. شهر تاکستان، بناب و ملکان، 3 شهر مه کشمش سلطانا هستند. به عنوان مثال کاشمر شهر کشمش است اما کشمش از نوع سلطانی را ندارد و به کشمش سبز قلمی معروف است. ملایر نیز از شهرهای مهم تولید انگور خشک شده است اما نمی توان آن را مرکز تولید کشمش سلطانا دانست. هر چند که موجود می باشد.

۵.۰
درحال ارسال
امتیاز شما به مطلب 0 (0 امتیاز)