ویژگی کشمش مویز

خواص کشمش مویز سیاه و ویژگی کشمش سیاه

خواص کشمش مویز سیاه و ویژگی آن بر همه واضح است که در زیر به آن می پردازیم. انگور سیاه زمانی که به کشمش تبدیل شود به کشمش مویز سیاه تبدیل می شود.

خواص کشمش مویز سیاهکشمش سیاه از یک نوع انگور قرمز تیره به دست می آید، به نام انگور شاهانی. انگور شاهانی از ارقام انگور قرمز تیره یا سفید است که به روش آفتابی تبدیل به کشمش شده است. کشمش سیاه یا مویز از انواع کشمش هسته دار است و از خواص ویژه ای برخوردار می باشد.

مشخصات کشمش سیاه یا مویز

  • 250گرم در لیتر قند دارد.
  • میزان اسید کشمش سیاه ۶ گرم در لیتر می باشد.
  • میزان ویتامین موجود در ۱۰۰ گرم ماده خشک شده 2/1 میلی گرم می باشد.
  • از انواع انگور زودرس به نام انگور سیاه شاهانی به دست می آید.
  • دارای بازدهی خوب می باشد.
  • حمل و نقل آن در رده متوسط قرار دارد.

ویژگی کشمش مویز

خواص کشمش مویز سیاه از لحاظ ویژگی‌هایی که دارد مانند سایر انواع کشمش ها است، اما خواص بهداشتی آن در برخی موارد بیشتر از سایر انواع کشمشها می باشد. کشمش، میوه هسته دار می باشد و هسته کشمش زمانی که با کشمش مصرف می‌شود خواص درمانی خود را چند برابر میکند.

مویز از جمله کشمشهایی است که از اندازه و سایز بزرگترین نسبت به سایر انواع کشمش برخوردار است، به همین جهت خوردن یک تا سه دانه کشمش، اثرات مفید خود را در بدن جا میگذارد. مصرف کشمش برای مستحکم کردن استخوان ها، تقویت حافظه، انواع ویتامینها، تنظیم قلب و نبض بدن، تقویت دندانها و لثه، خوشبوکننده دهان و تقویت اعصاب و روان بسیار مناسب می باشد.

مصرف کشمش مویز ما را از استفاده از هر گونه دارو بی نیاز خواهد کرد به شرطی که بطور مرتب از انواه کشمش مویز استفاده شود. خواص کشمش مویز آنقدر زیاد هست که اکثر پزشکان مصرف کشمش مویز را در هر صورتی و برای همه افراد پیشنهاد کرده اند.

0 پاسخ

تعقیب

  1. […] مهمترین خواص کشمش مویز می توان به جلوگیری از فراموشی انسان، پوکی استخوان که […]

  2. […] است که از انگور سیاه و قرمز گرفته شده است. از مهمترین خواص کشمش مویز می توان به جلوگیری از فراموشی انسان، پوکی استخوان که […]

  3. […] است که از انگور سیاه و قرمز گرفته شده است. از مهمترین خواص کشمش مویز می توان به جلوگیری از فراموشی انسان، پوکی استخوان که […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید