خواص کشمش آفتابی

خواص انواع کشمش آفتابی ایران

کشمش آفتابی در انگلیسی به sun maid raisin معروف است یعنس کشمشی که در آفتاب و به صورت طبیعی خشک شده است. برخورد گرمای آفتاب به انگور نه تنها باعث خشک شدن می شود بلکه خواص کشمش را افزایش می دهد.

خواص انواع کشمش آفتابی ایران

کشمش از دانه های انگور خشک شده تهیه می شود و از فرآوردهای مهم انگور می باشد. از انگور فرآوردهای زیادی از جمله شیره انگور و یا نوشیدنی های الکلی تهیه می شود، که کشمش از مهمترین آنها محسوب می شود و شهرت جهانی دارد.

انواع کشمش ایرانی

  • کشمش آفتابی
  • کشمش تیزابی
  • کشمش انگوری

خواص کشمش آفتابی

سه موردی که در بالا نام برده شد از مهمترین انواع کشمش محسوب می شوند اما برخی نیز کشمش را به دو دسته انواع کشمش هسته دار و کشمش بدون هسته تقسیم بندی می کنند. کشمش آفتابی به کشمشی گفته می شود که بدون دخالت هیچ گونه مواد خارجی تهیه شده باشد و مستقیما زیر نور آفتاب خشک شده باشد. روش تولید کشمش آفتابی از سالمترین و بهترین روشهای تولید کشمش بحساب می آید اما به دلیل طولانی بودن زمان تولید کشمش، کمتر از این روش استفاده می شود و بیشتر از روشهای تیزابی و انگوری استفاده می گردد.

کشمش آفتابی ملایر

قیمت جدید کشمش آفتابی بی هسته ملایر

در روش آفتابی هم فضای بیشتری نیاز است و هم کارگر و هزینه بیشتری را طلب می کند در صورتی که در روش تیزابی و انگوری بدین صورت نبوده و کشاورز سریعتر به پول خود می رسد اما باید متذکر شد طعم و مزه کشمش آفتابی قابل مقایسه با دو روش قبلی نیست. از خواص کشمش آفتابی به غیر از فوایدی بیشماری که برای معده، روده، اعصاب، چربی و قند خون، دهان و دندان و انواع ویتامین های مفید برای بدن مانند انواع کلسیم برای استخوان و فسفر برای مغز و جلوگیری از بیماری آلزایمر و مهمترین آن مزه آن است که خریدار را ترغیب به خوردن می کند را می توان نام برد.

راه های ارتباطی با ما:
سید امیر رسولی
09123483002
09214019271
021-66887973
amir_rasouli200814@yahoo.com

۵.۰
درحال ارسال
امتیاز شما به مطلب 5 (1 امتیاز)
0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید