خواص انواع کشمش عسگری اراک

کشمش عسگری در اراک یکی از محصولات عمده کشاورزی است که در انواع مختلف تولید شده و از خواص و قیمت ویژ ه ای برخوردار است. برای اطلاع از بهترین خواص کشمش عسگری به مطالب زیر مراجعه کنید.

خواص کشمش عسگری اراک

کشمش به عنوان یک خشکبار پر کالری برای جایگزینی برای قند و شکر بسیار مناسب است، خصوصا افرادی که دارای قند خون یا در اصطلاح دچار دیابت هستند. انواع کشمش عسگری در اراک از تولیدات انبوهی برخوردار است و تولید کنندگان زیادی در این منطقه کشمش عسگری را تولید می کنند.

قند کشمش عسگری برای دیابت مناسب است؟

در بسیاری از مقالات و کتابها این جمله را زیاد شنیده ایم که کشمش برای کاهش قند مفید است که جمله اشتباهی هم نیست اما آنچه مهم است این است که کشمش قند را پایین نمی آورد بلکه قند خون را افزایش نمی دهد این بدان معناست که اثرات دارویی ندارد بلکه از وخامت اوضاع می کاهد. مصرف کشمش، توت خشک و خرما برای افراد دیابتی مناسب است اما مصرف بی رویه آن عکس العمل مخالف دارد.
افرادی که از طریق رژیم غذایی به دنبال درمان قند خون هستن باید بدانند که معیار قند موجود در مواد غذایی شاخص گلیسیمی است. این شاخص در نان 100 در نظر گرفته شده و سایر مواد غذایی را بر اساس آن می سنجند. خرما و کشمش دارای گلیسیمی 50 تا 70 است که از متوسط بالاتر است به همین جهت برای مصرف این گونه تنقلات باید حتما با نظر پزشک صورت پذیرد در غیر اینصورت به صورت اشتباه، بیماری خود را تشدید می کنند.

راه های ارتباطی با ما:
سید امیر رسولی
09123483002
amir_rasouli200814@yahoo.com

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید