واردات کشمش تیزابی

واردات انواع کشمش تیزابی خارجی

واردات انواع کشمش تیزابی با توجه به تولید انبوه انواع کشمش که در ایران صورت می گیرد دارای دلایلی است که در زیر به آن میپردازیم. واردات انواع کشمش تیزابی خارجی از چه کشورهایی بیشتر صورت میگیرد؟

واردات کشمش تیزابی

واردات انواع کشمش تیزابی خارجی

ایران از کشورهایی است که در چند دهه اخیر خود را به عنوان سه کشور برتر صادر کننده انواع کشمش معرفی کرده است اما زمانی که به آمار واردات کشمش نگاه می کنیم مشاهده می کنیم که با توجه به مازاد تولید کشمشی که در ایران وجود دارد اما واردات کشمش رو به افزایش است.

علل واردات کشمش به ایران

علت این امر به دلیل قیمت بالای کشمش در ایران و کیفیت پایین آن است. روشهای سنتی و کمبود آب در ایران باعث شده تا تولید کنندگان نتوانند کشمش باکیفیتی را به جامعه جهانی پیشنهاد بدهند و همین عامل باعث شده تا از میزان صادرات ایران کاسته شود.

از موارد دیگر در کاهش صادرات که در بالا به آن اشاره شد خشکسالی چند سال اخیر در ایران باعث شده میزان انگوری که درختان تاک می دهند از کیفیت و اندازه کافی برخوردار نباشد که در نهایت در کیفیت کشمش اثر نا مطلوب گذاشته است. موارد گفته همگی باعث شد تا عداه ای از تاجران انواع کشمش تیزابی را از کشورهایی نظیر افغانستان و ترکیه وارد کرده و با برند ایرانی به کشورهای دیگر صادر کنند که این کار شایر به نفع تاجران باشد اما ضررهای جبران ناپذیری را به بدنه تولید کشمش زده است.

راههای ارتباطی با ما:
سید امیر رسولی
amir_rasouli200814@yahoo.com
09123483002
09214019271

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید