قیمت کشمش تیزابی تبریز

قیمت کشمش تیزابی تبریز

قیمت کشمش تیزابی تبریز که از شهرهای اصلی تولید کننده انواع کشمشمی باشد را میتوانید از طریق تماس با ما دریافت کرده و در صورت قیمت مناسب کشمش، کشمش تیزابی مورد نیاز خود را خرید نمایید.

قیمت کشمش تیزابی تبریز

قیمت کشمش تیزابی تبریز

کشمش از مواد غذایی مقوی قندی و انرژی زا می باشد که قیمت آن به نسبت میزان کالری که برای بدن دارند بسیار پایین است. اگر خواصی که کشمش دارد را بخواهیم از طریق خرید مواد غذایی دیگر تهیه کنیم باید هزینه بالایی را متقبل شوید اما با خرید انواع کشمش و مصرف آن می توانیم انواع ویتامین مورد نیاز بدن را با کمترین هزینه تامین کنیم.

روش تهیه کشمش تیزابی

برای تهیه کشمش تیزابی، ابتدا باید انگور به طور کامل رسیده باشد و زمان رسیدن انگور بستگی به رقم انگور و شرایط جغرافیایی منطقه ای که انگور در آن کشت می شود دارد. هر چه انگور بیشتر رسیده باشد قند بیشتری خواهد داشت و در نتیجه کشمش حاصله از کیفیت بالاتری برخوردار خواهد بود، به همین جهت است که برداشته انگور به تدریج انجام می گیرد.

هرچه انگور آب دارتر باشد کشمشی که از آن به دست می آیند کوچک تر و میزان محصول حاصله، از لحاظ وزنی کم خواهد شد که این از لحاظ اقتصادی به صرف تولید کننده نیست.
برای تهیه کشمش ابتدا انگور را با قیچی چیده و در سبدهای فلزی ضد زنگ و یا سبد های پلاستیکی مشبک قرار داده و سپس مراحل زیر را برای تیزابی کردن کشمش انجام میدهیم:
برای تیزابی کردن کشمش میتوان از تیز آب سرد، گرم و امولسیون استفاده کرد. در محلول تیزاب سرد از ترکیب بی کربنات سدیم با غلظت ۲/۲۵ درصد و روغن خوراکی جهت پر کردن شکاف های حاصله از تیزابی کردن کشمش و شفافیت آن استفاده می گردد.
محلول تیزاب گرم از بی کربنات سدیم با سود سوز آور نیم درصد که ۹۵ درجه سانتیگراد حرارت دارد تشکیل شده است.
محلول تیرابی امولسیون از ترکیب روغن خوراکی و ابولسینافر مجاز تشکیل می شود.
در قدیم از ترکیب گیاهی که از گیاهی بنام شغار تهیه میشد برای تیزابی کردن کشمش استفاده می شد اما به دلیل بهداشتی نبودن و هزینه بالای این روش، از روشهای جدید برای تولید کشمش تیزابی استفاده میشود. بعد از تیزابی کردن کشمش، بعد از ۱۰ روز کشمش جهت بسته بندی و سورت به قسمت عمل آوری کشمش منتقل می شود در صورتی که در روشهای سنتی مانند کشمش آفتابی، حداقل ۴ هفته برای تهیه کشکش لازم است.

انواع روش تیزابی کردن کشمش

• در تیزابی کردن کشمش از دو روش غوطه ور کردن و روش پاششی استفاده می گردد. در روش غوطه ور کردند، ابتدا تانکرهای بزرگی که بیش از ۱۰۰ لیتر ظرفیت داشته و ضد زنگ می باشد را پر از محلول تیزاب کرده و انگور را به طور کامل در آن غوطه ور می کنند و بعد از زمان اندکی انگور بیرون آمده و برای خشک شدن در سایه پهن می گردد.
• در روش پاششی هم میتوان روی درخت انگور این کار را انجام داد و هم روی شبکه های فلزی. درروش بکار بردن شبکه های فلزی، ۸ تا ۱۲ طبقه توری فلزی راه با فاصله ۲۵ تا ۳۰ سانتی متر بر روی پایه های فلزی قرار داده و محلول تیزاب را روی آن می باشند، اما در حالتی که انگور روی درخت قرار دارد ابتدا شاخه ای که انگور روی آن است را طوریکه انگور روی درخت باقی بماند، بریده و سپس محلول تیزاب را روی آن پاشیده و صبر کرده تا انگور روی درخت خشک گردد.
تبریز به دلیل اینکه از مراکز تولید انواع کشمش در ایران می باشد برای ساخت کشمش تیزابی بسته به منطقه کشاورزی از هم سه روش برای تهیه کشمش تیزابی استفاده می گردند باتوجه ب به روش هایی که در بالا به آن اشاره شد کیفیت کشمش تیزابی متفاوت می شود که همین تفاوت در قیمت چشمش اثر گذار خواهد بود به همین جهت برای اطلاع از قیمت انواع کشمش تیزابی تبریز می توانیم از طریق راه های ارتباطی زیر با ما در تماس باشید.

راههای ارتباطی با ما:
سید امیر رسولی
09123483002
02166887973
02166355975
amir_rasouli200814@yahoo.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید