قیمت کشمش انگوری ملکان 1396

قیمت کشمش انگوری ملکان در سال 1396

قیمت کشمش انگوری ملکان در سال 1396 به دلایل مختلف فراز و نشیب زیادی را طی کرده است که به آن می پردازیم اما برای اطلاع از قیمت کشمش انگوری با ما در ارتباط باشید.

قیمت کشمش انگوری ملکان

قیمت کشمش انگوری ملکان در سال 1396

کشمش به دلیل فصلی بودنش همیشه به دلایل مختلف با فراز و نشیب های زیادی روربرو بوده است. در بین انواع کشمش ایرانی که در ملکان تولید می شود قیمت کشمش انگوری ملکان به دلیل تقاضای زیاد و نحوه تولید این کشمش با روند سینوسی شدیدتری روبرو بوده که خصوصا این تغییرات را در سال 1396 بیشتر می توانیم مشاهده کنیم.

دلیل فراز و نشیب قیمت کشمش انگوری ملکان

در تولید کشمش انگوری علاوه بر تیزاب، از دود گوگرد در اتاقک ویژه نیز استفاده می شود به دلیل دو مرحله ای بودن تولید این کشمش از قیمت بالایی برخوردار بوده است. زمانی که متغییرهای تولید زیاد باشد طبیعتا عوامل تاثیرگذار در قیمت و کیفیت آن نیز بیشتر می شود. به عبارتی قیمت گوگرد، مسئله انرژی در راه اندازی اتاقک دوده زنی، همگی در قیمت تمام شده کشمش انگوری تاثر گذار است.

در سال 1395 انگور به دلایل سرما و کم آبی در ملکان کمتر تولید شد و همین عامل باعث شد تا میزان تولید کشمش در ملکان کاهش یابد. این عاملی شد و شروع سریعتر نوسانات قیمتی کشمش 1396 در ملکان و خصوصا کشمش انگوری. کشمش انگوری در سال جاری از 5800 تومان تا 7800 توامن نوسان قیمتی داشت که این میزان تغییرات در تناژ بالا بسیار اثرگذار بوده و حجم فروش را به شدت پایین آورده بطوری که بسیاری از تولیدکنندگان کشمش نمی توانند کشمش خود را بفروشند.

اگر بخواهند با قیمت پایین بفروشند هم متضرر می شوند، دولت هم برنامه ای برای کمک به تولید کنندگان کشمش ندارد به همین جهت برای فروش یا خرید کشمش انگوری باید به روز بوده و روزانه از قیمتها مطلع بود تا ضرر نکنیم.

راههای ارتباطی با ما:
سید امیر رسولی
raisinsco84@yahoo.com
09123483002

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید