طرز تهیه انواع کشمش آفتابی

طرز تهیه انواع کشمش آفتابی

طرز تهیه کشمش آفتابی چگونه است و برای ساخت انواع کشمش آفتابی به چه مواردی باید دقت کرد؟ کشمش آفتابی در چند نوع تولید می شود؟

طرز تهیه کشمش آفتابی

طرز تهیه انواع کشمش آفتابی

زمانی که هر نوع انگوری از طریق گرما و نور آفتاب خشک شود به آن کشمش، کشمش آفتابی می گویند. کشمش آفتابی کیفیت و مزه بسیار خوبی دارد و برای مصرف روزمره ماده غذایی بسیار خوبی است. کشمش آفتابی به دلیل طبیعی بودنش می تواند جایگزین بسیار خوبی برای قند باشد به همین جهت بسیاری از افراد هستند که در منازل خود انگور را به کشمش تبدیل می کنند که طرز تهیه کشمش آفتابی را توضیح می دهیم.
کشمش آفتابی در دو نوع روغنی و خشک تولید می شود زمانی که کشمش آفتابی استفاده از روغن خوراکی و تیزاب آغشته شود به کشمش آفتابی تیزابی معروف می شود. اگر کشمش بدون دخالت هیچ گونه مواد خارجی خشک شود به کشمش آفتابی خشک معروف می شود.

طرز ساخت کشمش به روش آفتابی

در ساخت کشمش آفتابی ابتدا بعد از این که انگور به طور کامل رسیده شد چیده می شود و در برخی مناطق خوشه های انگور در شیب کرتها و روی پارچه ای که پهن شده است قرار می گیرد تا به مرحله خشک شدن برسد.
کسانی هم با قرار دادن میله هایی در روی زمین انگور را به آن و در مجاورت نور آفتاب آویزان می کنند. کسانی که می خواهند در منازل خود کشمش را درست کنند می توانند انگور را از سقف خانه که هوا و آفتاب به یک اندازه به انگور برسد آویزان کنند تا خشک شوند.

یکی دیگر از روش تهیه کشمش آفتابی استفاده از دستگاه های صنعتی خشک کن است که هر انگور را در درجه خاص خود تنظیم و کشمش را درست میکنند.

راه های ارتباطی با ما:
سید امیر رسولی
09123483002
raiasinsco84@yahoo.com

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید