تولید و بسته بندی انواع کشمش ایران

تولید و بسته بندی انواع کشمش ایران

تولید و بسته بندی انواع کشمش در ایران از چند مرحله تشکیل می شود که مراحل ذکر شده در مطالب ذیل، راه تولید کشمش را با بهترین روش توضیح میدهد.

تولید و بسته بندی انواع کشمش

تولید و بسته بندی انواع کشمش ایران

برای تولید و بسته بندی انواع کشمش در ابتدا، از برداشت انگور آغاز گردیده و با طی مراحل مختلف از جمله ضدعفونی، بسته بندی، برای انبارکردن کشمش به سمت انبارهای مخصوص نگهداری کشمش حرکت می کند.

مراحل تهیه و تولید انواع کشمش

1. برداشت انگور
برداشت انگور از مراحل حساس در تولید کشمش می باشد. انگورهای تیره رنگ زمانی که چیده می شود مرحله رسیده شدن متوقف می شود به همین جهت برای چیدن انگور باید متوجه باشیم که انگور کامل رسیده باشد.
2. تیزابی کردن انگور
برای کاهش زمان خشک کردن انگور و افزایش کیفیت آن، از تیزابی کردن استفاده می شود. عمل تیزابی کردن انگور به منظور بهبود کیفیت، شفافیت میوه و حفظ رنگ آن انجام می گیرد.
استفاده از روغن در تیزابی کردن کشمش باعث پر شدن شکافهای ایجاد شده روی دانه انگور به هنگام تیزابی کردن شده و این عمل از نفوذ میکروب و آفت های مختلف جلوگیری کند.

تیزابی کردن انگور به دو روش انجام می پذیرد که پاششی و غوطه ور کردن می باشد.
3. خشک کردن انگور
برای خشک کردن انگور از دو روش صنعتی و زمینی استفاده می شود. در روش صنعتی از خشک کنهای حرارتی استفاده می گردد و در روش زمینی که یک نوع روش سنتی است از نور خورشید می گردد.
4. جمع آوری کشمش
در این مرحله از تولید کشمش، تیزابی کردن و خشک کردن آن، باید به میزان رطوبت کشمش توجه شود. بهترین میزان رطوبت برای کشمش که برای جمع کردن لازم است بین 15 الی 17 درصد است. در این رطوبت چوب و دم کشمش حالت شکنندگی پیدا می کند.
اگر رطوبت کشمش به حد کافی نباشد کشمش صدمه می بیند و محیطی می شود برای تخمیر و آفت زده گی کشمش.
روش دیگر در زمان بهینه برای جمع آوری کشمش از این طریق شناسایی می شود که یک کشمش را بین دو انگشت قرار داده و فشار می دهیم، اگر شیره کشمش بیرون زد یعنی زمان جمع آوری کشمش رسیده است.
روش دیگر این است که یک مشت کشمش زا فشار داده و هنگامی که مشت را باز کردیم کشمش ها از هم جدا شده و لهیده نمی شوند.
5. ضد عفونی کردن کشمش
کشمش را درون بسته هایی که قابلیت شستشو دارند قرار داده تا هنگام شستشو و ضد عفونی کردن، کشمش له نشود. ضد عفونی کردن میکروبهای موجود بر روی کشمش را توسط شستشو از بین نرفته را از بین می برد.
6. بسته بندی کشمش
بعد از طی شدن مراحل فوق، عمل سورت بندی انجام گرفته و به سمت بسته بندی در اوزان مختلف که بر اساس نیاز مشتری است حرکت می کند. بعد از بسته بندی، بسته ها به سمت انبارهای محصول برای نگهداری ارسال می گردد.

راه های ارتباطی با ما:
سید امیر رسولی
09123483002
raiasinsco84@yahoo.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید