صادرات کشمش تیزابی

صادرات کشمش تیزابی درجه یک ملکان

صادرات کشمش تیزابی درجه یک به چه کشورهایی صورت می پذیرد؟ کشمش تیزابی ملکان از لحاظ کیفیت بهتر است یا کشمش تیزابی مراغه؟

صادرات کشمش تیزابی درجه یک

صادرات کشمش تیزابی درجه یک ملکان

صادرات از جمله مقوله های مهم در کشور ایران است. صادرات غیرنفتی که صادرات کشمش یکی از آنهاست، در ایران نقش کم رنگی در اقتصاد دارد و بیشترین مبلغ صادراتی به نفت و تا حدودی مواد غذایی مربوط می شود. بازار کشمش از بازارهایی است که فعالیت داخلی ضعیفی در آن انجام می گیرد اما در زمینه صادرات برعکس است و بیشترین تولیدات کشمش به خارج از ایران صادر می شود.

کشمش تیزابی ملکان که با محلول های سرد و گرم تیزاب تهیه می شود به همراه کشمش طلایی ملکان کشمشهای صادراتی محسوب می شوند. کشمش تیزابی درجه یک را اغلب کشورهای اروپایی و برخی کشورهای تازه استقلال یافته به همراه روسیه خریداری می کنند.

مقایسه کشمش تیزابی ملکان با کشمش تیزابی مراغه؟

مراغه و ملکان از شهرهای استان آذربایجان شرقی هستند، اما با این تفاوت که مراغه از لحاظ وسعت و قدرت اقتصادی بالاتر از ملکان که یک شهر کوچکی است قرار دارد اما از لحاظ قدرت کشت انگور و تولید کشمش ملکان بالاتر از مراغه است. این دو شهر مافت طولانی با هم ندارند و فاصله آنها به 40 کیلومتر نمی رسد. از لحاظ کشاورزی این دو شهر بسیار با هم مشابه هستند اما مراغه به شهر سیب و ملکان به شهر کشمش و انگور معروف است.

برای صادرات کشمش تیزابی خرید کشمش ملکان بهتر از خرید کشمش مراغه است چون مراغه توانایی تحویل حجم های بزرگ را ندارد هر چند تولید و صادرات کشمش دارد اما قابل قیاس با ملکان نیست.

راه های ارتباطی با ما:
سید امیر رسولی
09123483002
09214019271
raiasinsco84@yahoo.com

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید