صادرات کشمش به عراق

صادرات کشمش آرین به عراق

برای اطلاع از نحوه صادرات کشمش به عراق و قیمت صادراتی کشمش آرین به مشخصات زیر مراجعه نمایید. در این مقاله راجعه به چه کشمشی برای خوب است و بیشترین خرید عراقی ها از چه نوع کشمش و با چه قیمت است صحبت شده است.

کشور عراق یکی از همسایگان بزرگ ایران است که بعد از جمگ ایران و عراق به یکی از شرکای تجاری ایران تبدیل شد. جنگهای متعدد باعث شد تا عراق نیاز به باسازی داشته باشد به همین جهت ایران بهترین کشوری بود که به عراق نزدیک بود و با کمترین هزینه می توانست با آن تجارت کند. مسافت کم و رابطه مذهبی بین ایران عراق باعث تشدید صادرات کشمش به عراق شده است به خصوص در ماه های محرم و اربعین.

صادرات کشمش

صادرات کشمش

معرفی کشمش آرین

کشمش آرین یک برند ایرانی است که کار آن تولید و بسته بندی کشمش صادراتی است. تخصصی ترین کشمش تولیدی این مجموعه کارشناسی، تولید و فروش کشمش طلایی است. کشمش طلایی با درجه های یک تا 4 تولید می شود. کارخانه کشمش آرین دارای 20 کارمند دائمی و 12 کارمند موقت است که در فصول مختلف کار اضافه و کسر می شوند. جدا از کشمش طلایی می توان به تولیدات این مجموعه کشمش آفتابی و فروش کشمش سلطانا را اضافه کرد.

مشخصات کارخانه کشمش آرین

کارخانه کشمش آرین دارای ساختمان مجهزی است که از تجهیزات 2018 بهره می برد. این کارخانه تجهیزات سخت افزاری خود را به فناوری 2018 تجهیز کرده است. اینکار باعث شده تا بتواند بهترین کشمش را با کمترین ضایعات بسته بندی کند. بسته بندیهای متنوع باعث افزابش صادرات کشمش ایران شده است. از مهمترین مشخصه های کارخانه آرین عبارت از:

 • کف ضد جذب آب و قابل استرلیزه شدن
 • دیواره های روشن و قابل شستشو
 • سقف های بدون شیب و قابل شستشو و سفید
 • پنجره های مقاوم در برابر نفوذ سرما، گرما و حشرات
 • درب های اتوماتیک برای جلوگیری از ورود حشرات موزی و گرد و خاک
 • رختکن و توالتهای یهداشتی
 • تجهیزات ضد عفونی کننده
 • ماشین آلات پیشرفته شستشو و سورت بندی
 • سیستم فاضلاب پیشرفته
 • دستگاه تهویه
 • معاینات پزشکی پرسنل

کارخانه کشمش آرین

حجم صادرات کشمش به عراق

همانطور که در بالا گفتیم اصلی ترین کار این کارخانه صادرات کشمش است. مهمترین کشورهایی که کارخانه کشمش با آنها ارتباط تنگاتنگ دارد کشور عراق است صادرات کشمش طلایی درجه یک به عراق در سال بین 10 تا 12 کانتین است. هر کانتین 20 تن کشمش یا 2000 کارتن کشمش 10 کیلویی جا می گیرد. کشمش سلطانا به اندازه 3 تا 5 کانتین و حجم صادرات کشمش طلایی به عراق در درجات مختلف بین 20 تا 30 کانتین در سال است. جدا زا صادرات کشمش به عراق باید به صادرات کشمش به اکراین، روسیه، آلمان، فرانسه، اسپانیا، قطر، کویت و امارات اشاره کرد.

قیمت کشمش کارخانه آرین

کارخانه آرین به دلیل حجم بالایی که در تولید کشمش دارد توانایی فروش کشمش طلایی و تیزابی( سلطانا ) با قیمت پایین را دارد. قیمت کشمش آرین در حجم عمده به شرح زیر است. باید متذکر شد قیمت کشمش به حجم خریداری شده دارد. این قیمت براساس یک کانتین که 20 تن است تعیین شده است.

کشمش طلایی ملکان ممتاز22/500 تومان هر کیلو
کشمش طلایی ممتاز شیراز22/000 تومان هر کیلو
کشمش طلایی ممتاز ملایر22/000 تومان هر کیلو
کشمش طلایی درجه یک ملکان22/000 تومان هر کیلو
کشمش طلایی درجه یک شیراز21/000 تومان هر کیلو
کشمش طلایی درجه یک ملایر21/000 تومان هر کیلو
کشمش پلویی درجه 2 آفتابی23/000 تومان هر کیلو
کشمش پلویی درجه 1 آفتابی25/500 تومان هر کیلو
کشمش طلایی درجه 2 ملکان21/000 تومان هر کیلو

فرق کشمش طلایی شیرازی با ملکان

شیراز در استان فارش قرار دارد. این استان از لحاظ باغات کشاورزی زبان زد است اما کیفیت کشمش شیرازی کمی پایین تر از کیفیت کشمش ملکان است. خصوصا کشمش طلایی ملکان را اصلا نمی توان با کشمش شیراز مقایسه کرد. کشمش طلایی از نوع کشمش بی دانه است. کشمش طلایی ملکان 99 درصد بی دانه است اما کشمش طلایی شیرازی 70 درصد بی دانه و 30 درصد دانه دارد. به همین جهت همیشه قیمت کشمش طلایی شیرازی کمتر از قیمت کشمش ملکان است. از نظر رنگ و مزه نیز، کشمش طلایی ملکان یک سر و گردن بالاتر از کشمش شیرازی است.

فروش کشمش عمده

فروش کشمش عمده

چه کشمشی برای صادرات به عراق مناسب است؟

عراق نیز طی این چند سال دارای کارخانجات کیک و شیرینی بزرگی شده است. به غیر از کارخانه های کیک باید مراسم مذهبی اربعین و محرم را به آن اضافه کرد. به دلیل حجم بالایی از مردم که در اربعین و عاشورا تاسوعا به این کشور یفر می کنند باعث شده تا خرید کشمش تویط عراقی ها و ایرانی های مقیم عراق تا 3 برابر افزایش یابد. مهمترین کشمشی که به عراق صادر می شود عبارت از:

 • کشمش طلایی درجه 2
 • کشمش پلویی درجه 1
 • کشمش پلویی درجه 2

راههای ارتباطی با ما:
سید امیر رسولی
09123483002
02166887973
02166355975
amir_rasouli200814@yahoo.com

۵.۰
درحال ارسال
امتیاز شما به مطلب 0 (0 امتیاز)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید