کشمش آفتابی

کشمش آفتابی معروف ترین کشمش است. از گذشته انگور به روش آفتاب خشک با کشمش تبدیل می شد. کشمش آفتاب خشک سالمترین کشمش است که خواص زیادی نیز برای بدن انسان دارد. کشمش به صورت فله ای و بسته بندی شده به فروش می رسد.

روش تولید کشمش آفتابی

کشمش آفتابی به روش ساده اما سخت تولید می گردد. به همین جهت حجم تولیدی کشمش آفتاب خشک کمتر از کشمش تیزابی و طلایی است. ابتدا انگور را چیده و در همان باغی که انگور آن چیده شده روی کرتهای انگور به صورت سیب دارد پهن می کنند. هر دو روز یکبار باید انگورها پشت و رو شود تا همه جای انگور به طور یکنواخت خشک شود. از پرنده ها و زنبورها نیز باید مراقبت کرد. چون اگر مراقب نباشید همه انگورها از بین می رود.

موارد استفاده کشمش آفتاب خشک

کشمش آفتاب خشک دارای رنگ قهوه ای است. کشمش آفتاب خشک به کشمش پلویی نیز معروف است. از کشمش آفتاب خشک در ساخت انواع پلو، مواد غذایی شیرینی استفاده می گردد. از دیگر کاربردهای کشمش آفتابی به دلیل شیرینی زیادی که دارد در گرفتن الکل نیز استفاده می شود. یکی از دیگر از موارد استفاده کشمش آفتابی در تقابل با بیماریهاست.

قیمت کشمش آبگیری

کشمش آفتاب خشک مزایای زیادی برای بدن دارد. از کشمشی که به روش آفتابی خشک شده است برای جلوگیری از قند و چربی خون استفاده می شود. استحکام بخشیدن به استخوانها از دیگر امتازات مصرف کشمش است.

۵.۰
درحال ارسال
امتیاز شما به مطلب 0 (0 امتیاز)